en cs
Přijďte si k nám zatrénovat

Otestujte si ZDARMA jak Vám budeme vyhovovat, a poté se můžete rozhodnout, jestli to s námi zkusíte.
Platnost rezervace je 14 dní.

Wing Chun Kuen Phai

Je jedinečným druhem bojového umění, které obsahuje důmyslnou techniku a přísnou teorii. Pro tento styl kung-fu je charakteristické vedení boje na blízkou, kontaktní vzdálenost s využitím rychlých úderů a silné obrany v kombinaci s pohyblivým postojem. Technika Wing Chunu je považována za bezchybnou. Není v ní nic zbytečné: pohyby jsou maximálně úsporné, racionální a velmi efektivní.

V současné době existují dva základní směry stylu Wing Chun: čínský a vietnamský, který v současné době vede patriarcha Huynh Ngoc An . I když existuje shoda ve výchozích principech a ve způsobu vedení boje, existují zde určité rozdíly.

Hlásíme se ke škole Wing Chun Kuen Phai vietnamské linie, která byla vytvořena výhradně k praktickým účelům, k co nejrychlejšímu a pro sebe nejbezpečnějšímu vítězství nad protivníkem.

Důležitou koncepcí naší školy je nestavět svou sílu proti síle soupeře ale využít sílu soupeře proti jemu samotnému.

Celá technika Wing Chun se skládá ze šesti forem / formálních komplexů, seřazených do přísné hierarchie. Výuka se začíná od formy Tieu-luin-tao - počáteční myšlenky zrození tao. V této formě se učí v praxi princip dvou kosmických počátků - jingu a jangu, což zde znamená napětí a uvolnění. Střídání a četné kombinace jingu a jangu dovolují rozvinout koordinaci těla, psychiky a rozumu, naučit se šetřit síly a zdokonalovat výdrž, spojenou s dýcháním.

Druhá forma se nazývá - Ngu Chin Chi Kung - dýchání pěti zvířat. V této formě se v praxi učí principy a zvláštnosti pěti zvířat - jeřába, hada, leoparda, tygra a draka - jako pěti různých způsobů využití nebo nevyužití síly. Na základě principů pěti zvířat se utvářejí projevy člověka.

Třetí a čtvrtá forma jsou Tieu Majchua a Majchua Bo. Zde se učí prakticky používat principy malé a velké nebeské cesty. Toto může být velmi často použito žáky bojových umění.

Pátá forma je Chak Chun Tu Bo - pohyb energie jeřába. V této formě se rozebírá princip jednoty - vzájemného propojení všech projevů a principů, které by se mohly zdát od sebe vzdálené.

Poslední formy si osvojí žáci, kteří mají k výuce vážný vztah - cvičení dřevěného muže, cvičení s tyčí a motýlími noži.

Během tréninků je mnoho času věnováno rozvoji "reflexní citlivosti" - technika lepících rukou rozvíjí citlivost, reakce a koordinaci. Učí vyrovnat se s fyzickou přesilou protivníka, správně využívat vlastní sílu a využívat výhody blízké vzdálenosti. Student Wing Chunu, který se dostane do kontaktu s protivníkem, může předvídat/cítit následující pohyby protivníka, což znamená, že se rozvíjí intuitivní schopnost získání náskoku před soupeřem. Podobná cvičení jsou i pro nohy.

Vedle bojových technik se ve škole Wing Chun Kuen Phai věnuje velká pozornost disciplínám jako Zen (meditace) a Chi Kung / Čchi kung (systém dechových cvičení). Pro vedení boje je nezbytné nejen správné provádění forem, ale vyžaduje se i vnímání a soustředěnost. Formy Wing Chun Kuen Phai v kombinaci s Zenem a Chi Kungem vedou postupně k získání velmi cenných a důležitých kvalit. K získání přesnosti a efektivnosti pohybů těla v souladu s hlubokým a plným dýcháním. Vzniká pevné a jasné chápání toho, co žák dělá a proč.

Co nabízí Wing Chun dětem?
Tréninky Wing Chunu jsou především vynikajícím prostředkem ke upevnění zdraví a rozvoji celkové tělesné kondice dítěte. Tréninky skvěle rozvíjejí sílu, výdrž, koordinaci pohybů a správné dýchání. Stejně tak důležité je získání návyků sebeobrany. Silná vůle, získaná v průběhu cvičení, se stane v životě Vašeho dítěte jeho jedinečnou oporou.

Wing Chun pro ženy


Styl Wing Chun je ideální pro ženy. Vychází z rozvoje takových bojových kvalit, jako jsou jemnost, intuice, spontánnost a nepředvídatelnost. Chi Kong/Či Kung - systém dechových cvičení umožňuje zformování štíhlého těla, aniž by při tom rostl objem svalové hmoty. Zpevňuje se organismus, obnovuje se správné držení těla, pružnost, rovnováha a vnitřní síla.

Jsme přesvědčeni, že důležitým kritériem pravdivosti bojového umění je jeho efektivita v boji.

Naše dveře jsou otevřeny všem zájemcům nezávisle na jejich věku a fyzické připravenosti, zkušenosti se sportem nebo bojovými uměními.

NOVINKY ZE ŠKOLY WING CHUN PRAHA

15.05. Alice Bílková, manažerka

K Čchi-Kungu jsem se dostala na doporučení, protože jsem se…

15.05. Julie, Deal specialist

I wanted to exercise and in the same time to learn a few…

15.05. Jakub Novák, manažer

Cvičení vietnamského stylu Kung-Fu „Wing Chunu Kuen Phai“…

SEO optimalizace