en cs
Přijďte si k nám zatrénovat

Otestujte si ZDARMA jak Vám budeme vyhovovat, a poté se můžete rozhodnout, jestli to s námi zkusíte.
Platnost rezervace je 14 dní.

TOP 7 chyb

7 nejčastějších chyb při studiu Wing Chun

Na základě výsledků výzkumu vydavatelství Times a vědců světové společnosti byl zveřejňen seznam TOP 7 chyb, které dělají lidé, kteří studují Wing Chun.

 

1.Začnu od pondělka.
Pokud ses rozhodl, že budeš trénovat, je třeba jít a trénovat neboli zpravidla odložený začátek je zapomenutá snaha.

2.Absence systematičnosti během tréninků.
Aby se něco začalo dařit, je to třeba systematicky trénovat. Osobní rozvoj nepřipouští studentskou přípravu těsně před zkouškovým obdobím. Některé komplexy Čchi Kung a techniky vyžadují velké množství systematických tréninků pro pochopení a osvojení.

3.Fyzická forma je trvalá a neměnná.
Mnozí po dosažení určité úrovně fyzické přípravy jí přestávají udělovat správnou dávku pozornosti a myslí si, že takto je to již dobré. Pravdou je, že fyzická forma mizí docela rychle a její udržení je mnohem jednodušší, než její budování od začátku. Takže nenechávejte to, co jste začali.

4. Snaha učit se technice a nedávání dostatečné pozornosti Čchi Kungu.
Technika je důležitá, ale bez Kchi Kongu nebude mít sílu a v pohybech nebude naplněnost, z techniky se stane „bojový aerobik“. Neopomíjejte Kchi Kong, všechno je třeba rozvíjet plánovitě.

5. Snaha vše dělat rychle.
Rychlost je, samozřejmě, důležitým faktorem, který vyžaduje hodně pozornosti, ale bez správného provedení a pochopení toho, jak a co funguje a proč je potřeba ten či onen pohyb se dá pracovat na rychlosti, ale smyslu v tom bude jako v nošení vody sítem. Naučte se samotnému pohybu, pochopte jak ho uplatnit a postupně pracujte na rychlejším provedení.

6. Snaha dozvědět se progresivní techniky aniž by byly propracované základy.
Základy jsou velmi důležité, bez jejích pochopení a dostatečného trénování progresivní techniky nebudou fungovat v takové míře, ve které by měly. Je to stejné jako mlácení nepřipravenou pěstí o zeď. Nejdřív si připravte úderové plochy a až pak můžete ničit zdi.

7. Pokus o nalezení „kouzelného způsobu“, který by pomohl něco pochopit a naučit se něčemu rychleji.
Pokrok bude tím rychlejší čím víc a čím vytrvaleji budete trénovat a analyzovat své tréninky. „Kouzelné způsoby“, samozřejmě, dokážou pomoci, ale otázkou je, jestli ta zručnost zůstane, pokud přijdete o toto „kouzlo“. Zpravidla se to neděje a musíme se vrátit tam, kde jsme začínali. Mějte důvěru v sebe, nebud’te líni, vychovávejte v sobě trpělivost a směřování k cíli a vše se zadaří.

Přemýšlejte, analyzujte. Máte li přání, klidně to zkuste.

NOVINKY ZE ŠKOLY WING CHUN PRAHA

15.05. Alice Bílková, manažerka

K Čchi-Kungu jsem se dostala na doporučení, protože jsem se…

15.05. Julie, Deal specialist

I wanted to exercise and in the same time to learn a few…

15.05. Jakub Novák, manažer

Cvičení vietnamského stylu Kung-Fu „Wing Chunu Kuen Phai“…

SEO optimalizace