en cs
Přijďte si k nám zatrénovat

Otestujte si ZDARMA jak Vám budeme vyhovovat, a poté se můžete rozhodnout, jestli to s námi zkusíte.
Platnost rezervace je 14 dní.

Mladý starý imperátor

Od dávných dob jsou v zemích Jihovýchodní Asie rozšířeny takzvané „rodinné“ školy. Znalosti, jako věda, filosofie, bojové umění, lékařství atd., byly předávány většinou pouze v okruhu této rodiny. Cílem takového přístupu bylo přežití ve společnosti. Každá nová vládnoucí dynastie se snažila nějakým způsobem přetvořit kulturu společnosti. A bojovým uměním byla vždy věnována zvýšená pozornost, protože se jedná o oblast, která vždy vychovávala bojovníky za spravedlnost.

Udávání rodin, ve kterých se bojová umění pěstovala, mívala většinou tragické následky. Vše, co bylo skrýváno, bylo považováno za hrozbu pro vládnoucí kruhy, a proto postaveno mimo zákon. Takový přístup byl ovšem pro kulturu zhoubný a proto jedinou záchranou bylo začít výuku provádět veřejně.
Do jednotlivých škol byly posílány inspekce, které měly odhalovat případné nebezpečné nálady. A do mnohých školy byli navíc vysíláni experti, kteří zkoumali daný směr a vybírali z něj efektivní techniky pro použití v armádě. Ale mnozí mistři byli zpravidla patrioti a vysoce vzdělaní lidé, kteří nechtěli, aby jejich umění, které vyučují, bylo směřováno proti vlastnímu národu. Tomu osudu neunikl ani Wing Chun. A proto uvnitř školy vznikla tichá dohoda o nepředávání skutečných znalostí nezasvěceným a cizincům. Z tohoto důvodu se výuka rozdělila do dvou směrů – tzv. veřejného, čímž se myslela povrchní výuka pro „studenty“ – „Mladý imperátor“ a skrytého, určeného pro zasvěcené žáky – „Starý imperátor“.

Přísné a tvrdé vybírání žáků dovolovalo takovým způsobem tajit skutečné znalosti dané školy. Většina současných “mistrů” Wing Chun v Evropě a jiných zemí jsou na úrovni “STUDENTA” a nemají tušení o tom, že Wing Chun který propagují je jenom malým dílkem “Mladého imperátora”. A hodně z nich by bylo překvapených ze své nevědomosti, kdyby znali hloubku vědění, které obsahuje “Starý imperátor”. Díky této nevědomosti by se ocitli nepřipravení na obrat událostí, které boří všechny zažité stereotypy a představy o Wing Chun. Wing Chun, který se učí v tradici “Starého imperátora” se silně liší od Wing Chun, který se kultivuje v širokých masách. Mistři znající “Starého imperátora” s velkým smyslem pro humor cvičí cizince velmi zjednodušenou metodou, jen aby „pocítili příchuť“, ale „i když dílek pomeranče může dát představu o pomeranči, pořád je to jenom dílek.“

NOVINKY ZE ŠKOLY WING CHUN PRAHA

15.05. Alice Bílková, manažerka

K Čchi-Kungu jsem se dostala na doporučení, protože jsem se…

15.05. Julie, Deal specialist

I wanted to exercise and in the same time to learn a few…

15.05. Jakub Novák, manažer

Cvičení vietnamského stylu Kung-Fu „Wing Chunu Kuen Phai“…

SEO optimalizace