en cs
Přijďte si k nám zatrénovat

Otestujte si ZDARMA jak Vám budeme vyhovovat, a poté se můžete rozhodnout, jestli to s námi zkusíte.
Platnost rezervace je 14 dní.

HUYNH NGOC AN

Historie života velikého mistra – patriarchy druhé generace ve Vietnamu Huynh Ngoc An – Ho Phi Ho "Létající tygr". Mistr Huynh Ngoc An se narodil dne 13. ledna roku 1954 ve městě Saigon, ve Vietnamu. Od dětství se zabýval uměním zápasu muže proti muži a začal se zajímat o taekwondo, aikido, judo a jiné bojové disciplíny. Avšak opravdovým snem chlapce bylo studium u velikého mistra Kung Fu Hồ Hải Long. Několik jeho kamarádů také chtělo začít studovat u tohoto známého mistra.

A když se tak dali dohromady, společnost se odebrala k učiteli s prosbou, aby je začal učit. Když před sebou tento uviděl skupinku malých chlapců, mistr Hồ Hải Long, aniž by dlouho přemýšlel, řekl: „Ten, kdo se nebude bát skočit přes můj oheň, stane se mým žákem.“ Oheň, na němž si učitel připravoval jídlo, nebyl příliš velký, ale ani nebyl příliš malý. Vítr rozfoukával plamen do všech stran a během takového skoku bylo možné se vážně popálit. Když si chlapci zjistili situaci, začali se zdráhat. Jen jeden jediný osmiletý chlapec jménem Huynh Ngoc An se rozběhl a odvážně plamen přeskočil, čímž učiteli dokázal, že jeho hlad po znalostech zvítězil nad strachem v jeho srdci. A tak v roce 1961 Huynh Ngoc An se stal žákem Hồ Hải Long. Byl velmi talentovaným a snaživým žákem a v roce 1974 již měl své vlastní následovníky.

Kromě znalostí Wing Chun Kung Fu měl mistr Huynh Ngoc An v té době 2. dan v taekwondo, 1. dan v aikidu a judu, a dále žlutý pás z Vovinamu. Učitel Hồ Hải Long, vzpomínaje na statečnost Ana, mu dal přezdívku Hồ Phi Hổ – Létající tygr, protože obraz neohroženého, statečného a v boji čestného tygra nejlépe vystihoval povahu staršího žáka.

V roce 1975 vzhledem k tomu, že se k moci dostali komunisté, mistr An byl nucen dočasně přerušit výuku ve své škole, ale již v roce 1977 se mohl vrátit ke svým žákům, a v roce 1981 pak založil svou školu ve Vietnamu na adrese N 2 Nguentjaj, 5. okres, město Saigon. Během své činnosti Huynh Ngoc An neukončoval vlastní výuku u Hồ Hải Long až do dne úmrtí svého učitele (dne 27. října roku 1988).

Po 2 letech po získání titulu patriarchy dne 17. května roku 1990 mistr Huynh Ngoc An poprvé přijíždí do Ruska a otevírá zde svou školu v Moskvě. Od tohoto významného data uplynulo již 20 let a nyní Huynh Ngoc An je prezidentem Federace Wing Chun Kung Fu Ruska a má školy v Moskvě, Nižním Novgorodu, Ufě, Oděse, Kyjevě.

Od roku 1991 mistr Huynh Ngoc An otevírá svou školu na Ukrajině, v Oděse, do jejíhož čela dosazuje svého žáka Astaševa Igora V.

Učitel An byl vždy lhostejný k barvě pleti nebo národnosti těch, kdo k němu přichází získávat znalosti. Hlavní je, aby žák byl čistý duší a ušlechtilý ve svých úmyslech. Učitel a patriarch věří v budoucnost svých škol, protože takové veliké umění jako Wing Chun Kung Fu nikdy nezemře v srdcích těch, kdo mu je skutečně oddán.

NOVINKY ZE ŠKOLY WING CHUN PRAHA

15.05. Alice Bílková, manažerka

K Čchi-Kungu jsem se dostala na doporučení, protože jsem se…

15.05. Julie, Deal specialist

I wanted to exercise and in the same time to learn a few…

15.05. Jakub Novák, manažer

Cvičení vietnamského stylu Kung-Fu „Wing Chunu Kuen Phai“…

SEO optimalizace