en cs
Přijďte si k nám zatrénovat

Otestujte si ZDARMA jak Vám budeme vyhovovat, a poté se můžete rozhodnout, jestli to s námi zkusíte.
Platnost rezervace je 14 dní.

IGOR ASTAŠEV

 

Od roku 1991 mistr Huynh Ngoc An otevírá svou školu na Ukrajině, v Oděse, do jejíhož čela dosazuje svého žáka Astaševa Igora V. Učitel An byl vždy lhostejný k barvě pleti nebo národnosti těch, kdo k němu přichází získávat znalosti. Hlavní je, aby žák byl čistý duší a ušlechtilý ve svých úmyslech. Učitel a patriarch věří v budoucnost svých škol, protože takové veliké umění jako Wing Chun Kung Fu nikdy nezemře v srdcích těch, kdo mu je skutečně oddán.

Rozvoj školy Wing Chun Kuen Phai na Ukrajině byl započat roku 1991, kdy přijel patriarcha Wing Chun Kung Fu vietnamského směru Huynh Ngoc An do Oděsy. An přijel na pozvání skupiny oděských vyznavačů východního zápasu muže proti muži. V této skupině byli zastánci různých směrů zápasu, a to takových jakými je karate, džiu-džitsu, některých druhů wu-shu, kung-fu a chi-kung. Mezi ně patřil také Igor Astašev, který již měl zkušenosti se studiem těchto druhů zápasů: čínsko – tibetského směru kung-fu „Duchové dávající to nejtajnější“, Tai chi chuan, Pa-kua, chi-kung, aikido. Právě on se později stal žákem patriarchy Huynh Ngoc Ana a ředitelem jeho školy na Ukrajině. Učitel Huynh Ngoc An přijížděl do Oděsy z Moskvy téměř každý měsíc na dobu deseti dnů, během nichž prováděl tréninky a semináře o Wing Chun. Spolu s ním přijížděli i jeho moskevští žáci – Vjačeslav Trichin a Valerij Rjabov, kteří svému učiteli pomáhali v provádění cvičení a vysvětlování teoretických nuancí Wing Chun ukrajinským žákům. Tréninky Wing Chun byly těžké jak co do vynaložené fyzické námahy, tak i morálně. Tímto si však patriarcha chtěl vyzkoušet své svěřence, nakolik vážně přistupují ke studiu bojových umění.

Proto nakonec byli mnozí nadšenci z této původní skupiny zklamáni,nevydrželi a odešli.wingchun051Někteří nevydrželi tělesnou námahu, jiní nedokázali pochopit teoretické nuance, zbylí z osobních důvodů. V roce 1992 zůstali dva muži, kteří zahájili tréninky Wing Chun, jimi byli Igor Astašev a Dmitrij Sidiropulo. (I když Dmitrij Sidiropulo později zanechal studia Wing Chun). Od roku 1992 se v Oděse začínají provádět obsáhlejší semináře, které navštěvují jak vyznavači a milovníci zápasů muže proti muži, tak i obyčejní lidé, kteří chtějí být zdraví a posílit svůj organizmus studiem Kchi Kom (chi-kung) Wing Chun. Rovněž na semináře přijíždějí zástupci jiných směrů Wing Chun, a to například takzvaného čínského a hongkongského směru, ke zvýšení kvalifikace a rozšíření rozhledu.

Od konce roku 1992 a dále na seminářích, kromě studia Wing Chun, se provádí atestace Wing Chun na žákovské a mistrovské úrovni. V tomto období začíná studium Wing Chun Alexandr Kravčenko, dále Igor Tokan, Igor Patratij, Sergej Petušenko, Sergej Glevaskij, Larisa Kravčenková, Jevgenij Bišlega, Oleg Balančuk, kteří se později pronikli studiem bojových umění.

Od podzimu roku 1993 do roku 1996 patriarcha Huynh Ngoc An již tak často nejezdil do Oděsy, protože to již nebylo nutné. Vždyť jeho žáci se stali skutečnými specialisty na Wing Chun Kung Fu. Avšak sami žáci z Oděsy čas od času ke svému učiteli do Moskvy jezdili, a to aby zkontroloval jejich znalosti a mohli si spolu pohovořit. V tomto období prováděl výuku Wing Chun Igor Astašev, a na podporu nadšenců z Moskvy rovněž přijížděl Vjačeslav Trichin. V září roku 1996 na pozvání Igora Astaševa přijel do Oděsy patriarcha znovu a provedl obsáhlý seminář, který dovolil začínajícím a zdokonalujícím se cvičencům nově pohlédnout na studium Wing Chun a dodal svěžesti a inspirace k dalšímu rozvoji. Od roku 1997 v Oděse, Kyjevě a jiných městech začínají provádět cvičení žáci Igora Astaševa: Igor Tokan, Alexandr Kravčenko a jiní, a to znamená nový vítr v šíření Wing Chun Kuen Phai. V červnu roku 1998 do Oděsy znovu přijíždí patriarcha a učitel Huynh Ngoc An. Všichni byli velmi rádi, že ho vidí, stejně tak jako on rád viděl staré a nové žáky Wing Chun Kuen Phai.

NOVINKY ZE ŠKOLY WING CHUN PRAHA

15.05. Alice Bílková, manažerka

K Čchi-Kungu jsem se dostala na doporučení, protože jsem se…

15.05. Julie, Deal specialist

I wanted to exercise and in the same time to learn a few…

15.05. Jakub Novák, manažer

Cvičení vietnamského stylu Kung-Fu „Wing Chunu Kuen Phai“…

SEO optimalizace